Apoštolský list Svatého otce Františka 8.12.2020

„Patris Corde“

Ke stažení:

Postní pátky se svatým Josefem

Od 8. prosince 2020 běží Rok sv. Josefa, který vyhlásil papež František.

Proto i letošní postní pátky chceme prožít s touto výjimečnou postavou.

Diecézní katechetické centrum zve na duchovní promluvy ke sv. Josefovi, které si můžete poslechnout přes

Youtube kanál Katedrála Petrov v postní pátky od 18:15 (online) nebo později ze záznamu.

Program:
19. 2. 2021 - sv. Josef v Písmu svatém - R. D. Zdeněk Drštka
26. 2. 2021 - sv. Josef v církvi - Mons. Jiří Mikulášek
5. 3. 2021 - sv. Josef a práce - jáhen Jiří Dyčka
12. 3. 2021 - sv. Josef a rodina - jáhen Josef Múčka
19. 3. 2021 - sv. Josef a duchovní život - R. D. Jindřich Kotvrda

Fotogalerie:

Stavíme dům se svatým Josefem - návrh na postní aktivitu ve farnosti nejen pro děti

Dicézní katechetické centrum připravilo pro děti i dospělé postní aktivitu.

Projekt, který je vhodný pro farnosti i pro rodiny, si klade za cíl přiblížit účastníkům osobu sv. Josefa, manžela Panny Marie, pěstouna Ježíše, a poukázat na to, v čem nám může být sv. Josef inspirací v každodenních životních situacích. Jako učni u svého mistra budeme se i my učit u sv. Josefa, mistra tesařského řemesla, jeho přístupu k lidem, k práci a k životu, a také jeho oddanosti Bohu. To všechno se totiž skrývá pod charakteristikou, že Josef byl spravedlivý muž (srov. Mt 1,19).

Pokusíme se také společně „budovat dřevěný dům“, který symbolicky odkazuje na Josefovo povolání a může představovat společenství (církev, farnost, rodinu) nebo také každého z nás.

Pro potřeby farnosti přikládáme upravený projekt od paní Rulíškové

Projekt probíhá v kostele sv. Barbory ve Velešovicích  a v Rousínově u Máří Magdaleny během křížové cesty ( více  v ohláškách )

Ke stažení:

Fotogalerie: